Menü Kapat

Telefonumun Ekranı Orijinal mi?

Kullandığınız cep telefonunuzu düşürdünüz yada farklı nedenlerden dolayı ekranında kullanımınızı engelleyen hasarlar oluştu. Bu durumda siz de herkes gibi onarım yaptırmayı düşünürsünüz fakat kime güveneceksiniz?

Sahip olduğumuz cep telefonlar artık sadece arama yapmaktan öte, hayatımızı yöneten ve hatta ele geçiren cihazlar haline geldiler. Bir an bile elimizden düşmeyen cep telefonumuzu elimizden düşürdüğümüzde genellikle ilk hasar gören yeri ekranları olur.

Akıllı telefonların ekranları tamamen kasayı kaplayacak şekilde dizayn edildiğinden, öncelikli olarak ekranları kırılır yada çatlar. Bu durumla karşılaştığınızda öncelikle kendi güvenliğinizi sağlamanız daha doğru olacaktır. Neredeyse tüm akıllı cep telefonlarının ekranları gerçek cam olduğundan ufak cam parçacıkları elinize, yüzünüze yada kulağınızda yapışır ve çizebilir. Bilirsiniz cam vücuda girdiğinde deri altından yürüdüğü söylenir.

Şimdi gelelim asıl konuya, Asist Elektronik olarak değişimini sağladığımız ekranlara 6 ay süre ile garanti sunmaktayız. İster yan sanayi üretim ister revizyon ekran olsun, firmamız garantisi kapsamında oluyor.

Fark ettiyseniz revizyon dedim, çünkü Apple markasında orijinal (orjinal) ürün tedariği Apple firması dışında asla mümkün değil! Sözü uzatmadan aşağıda yazdığım paragrafı dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

Piyasada mevcut herhangi bir telefon tamiri yapan işletmeye gittiğinizde, müşteri kaçırmamak adına orijinal (orjinal) ekran aldatmacası yoluna gidebilirler. Aman Ha! Orijinal (orjinal) ekranı size sadece Apple temin edebilir.

Peki nedir orjinal adı altında satılmaya çalışan ekran?

Kırılan ekran değişiminden sonra işletmeye kalan diğer ekranın camı değiştiriliyor, buna sektörde revizyon ekran denir. İşte bu camı değişen ekranı siz orijinal (orjinal) diye satın alıyorsunuz.

Peki yan sanayi ekrandan farklı mı?

Hem evet, hem hayır. Eğer kaliteli bir tedarikçiden temin edilen yan sanayi ekran kullanılacaksa revizyon ekrandan farkını anlamanız pek mümkün değildir. Ancak bazı müşterilerimiz revizyon ekran tercih ediyorlar. Şahsen ben kendi cihazımda değişim yaptığımda ben de revizyon ekran tercih ediyorum. Fakat işin içine maliyet girdiğinde daha uyguna yan sanayi bir ekran taktırmayı tercih edebilirsiniz.

İster yan sanayi, ister orijinal (orjinal) olsun, 0532 257 3307 numaralı telefonu arayarak cihazınızın onarımının yanınızda yapılmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik hiç bir ek ücret ödemeden!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir