Menü Kapat

iPhone’un Hafızası Yükseltilir mi?

Apple kendi ürettiği ve tasarladığı ürünlerinde, diğer elektronik ürünlere kıyasla daha izole bir yapıya sahiptir. Bunun avantajları yanı sıra dezavantajları da var. iPhone cihazlarda kullanılan dahili hafıza birimi artırılır mı?

Örneğin Apple kendi cep telefonları ve tabletlerinde kulaklık ve şarj girişi olarak sadece kendi standartını kullandırıyor.  Aslında diğer tüm cep telefonlarının şarj yada kulaklık girişleri birbiri ile uyumlu.

Asıl konumuza gelecek olursak, piyasada satışa sunulan cep telefonlarının dahili hafızasının yanı sıra harici bellek takılabilme seçeneği de bulunuyor. Bu seçenek sayesinde hafıza kartına dışarıdan bir dosya ekleyerek mobil cihazınızda kullanabilirsiniz. Her açıdan avantaj sunan bu seçenek Apple tarafından kullanılmıyor. Apple ürünlerini satarken sunduğu seçeneklerin dışında ek bir depolama alanı kullandırılmasına (donanımsal) müsade etmiyor.

iCould Ne İşe Yarar?

Ancak Apple da bu seçenek yerine bulut sistemi var, belli bir alanı ücretsiz sunan firma daha yüksek kapasitede fotoğraf yada video yüklenmesi için ücretli ek paket satın alınması gerekiyor.

Hafıza Yükseltilemez mi?

Apple satın alınırken sunduğu standart depolamanın dışına çıkmasa dahi, bazı teknik servisler bunu yapabildiklerini iddia ediyorlar.  Ancak bu işlem cihazınızda geri dönüşü mümkün olmayan hasara yol açabilir, ek olarak cihazınız Apple yetkili onarım merkezi dışı müdahaleden dolayı garanti dışı kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir