Menü Kapat

Apple’ın Amiral Gemisi Iphone XS MAX

Iphone serisinin en büyük ekranına sahip XS Max özel OLED ekranı piyasadaki en yüksek renk doğruluğunu sunmakta. HDR teknolojisini barındıran XS Max şimdiye kadar ulaşılanın üstünde siyah tonlara sahip.

Bir dönem iphone 5 / 5s cihazları için, avcunuzda tuttuğunuzda tek parmağınız ile ekranın tamamına hakim olabileceksiniz tarzında reklamlar yayınlayan Apple sözünü unutarak 6.5 inçlik devasa bir ekran ile kullıcıların daha verimli telefon kullanımı elde edeceğini savunuyor.

1.000.000:1 kontrast oranıyla, görebileceğimiz en gerçekçi renkleri sunduğunu belirten XS Max gelişmiş renk yönetim seçeneği sunmakta.

Gelişmiş True Tone ile değişken ortam ışıklarına donanımsal olarak sunduğu altı kanallı ışık sensörü ile gayet hızlı adapte olarak göz yorulmasını engellemekte.

IP 68 sertifikası ile labaratuar ortamında 30 dakika boyunca tam 2mt derinlikteki testten başarı ile geçti. Fakat resmi web sitesinde bu açıklamanın hemen yanındaki linke tıkladığınızda sizi gerçeklere ulaştırıyor.
Yani, cihazınızı kullanırken bir sebepten dolayı sıvı teması ile arıza yaşarsanız Apple bunu garanti dışı bırakabilir. Gözü kara davranıp su altında özgürce fotoğraf video çekeceğim dememek gerek, 30 ₺ civarı fiyatlara satılan koruyucu su kılıfından edinip cihazınızı güvence altına alın derim.

Iphone X’te olduğu gibi bu dev ekrana ana ekran düğmesi koymamışlar, yani elinizde kocaman bir ekran tutuyorsunuz. Tabi mikrofon ve sensörlerin olduğu tepedeki küçük oyuntuyu saymazsak.

Portre modu, Derinlik Denetimi, Portre Işığı, Akıllı HDR ve saniyede 60 kareye kadar 4K video kaydı özelliklerine sahip 12 MP çift kamera özelliklerinin saymamıza gerek yok. Portre modu DSLR fotoğraf makinelerini aratmayacak cinsten diyebiliriz. (belli çekimler için)

Kablosuz şarj etmek istiyorsanız bu mümkün, ancak kendinize bir adet Qi şarj cihazı temin etmeniz gerekmekte. Hatta bir çok yeni araçta opsiyon yada standart donanımda Qi şarj ünitesi mevcut.

Piyasaya 64 / 256 ve 512GB kapasite ile sunulacak. Fotoğraf / video çekim kalitesini göz önünde bulundurarak 256GB olan versiyonunu almanızda fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir